THE OUTDOOR NATIONALS, PRESENTED BY NIKE
Saturday START LISTS, JULY 3 UPDATE
Licensed to National Scholastic Sports Fdn OfficeUse
HY-TEK's Meet Manager 7/3/2021 02:39 AM
NSAF Nationals Outdoor Presented by Nike - 6/30/2021 to 7/3/2021
Hayward Field U of Oregon
Meet Program
Event 7 Boys 800 Meter Run Championship
===============================================================================
Saturday 7/3/2021 - 6:00 PM
National: 1:46.45 5/31/1996 Mike Granville, Bell Gardens, CA
Meet: 1:48.01 6/16/2013 John Crossley, W Carteret,Mrhd C,NC
Hayward Fld: 1:47.67 6/27/2015 Carlton Orange, University,Memphis,TN
Freshman: 1:49.87 8/5/2017 Brandon Miller, Burroughs,St Ls,MO
Sophomore: 1:48.98 5/14/1994 Mike Granville, Bell Gardens, CA
Junior: 1:47.68 6/21/2008 Elijah Greer, Lake Oswego, OR
Senior: 1:46.45 5/31/1996 Mike Granville, Bell Gardens, CA
Name Year School
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
2 19 Brown, Jamel 24 High Point, NC
3 264 Flores, Santos 22 Celerity Per
4 686 Carney, Isaac 22 Bixby, OK
5 1221 VanOrden, Jacob 22 Pocatello, ID
6 364 Cumberbatch, Nathan 23 Shorewood, WI
7 1751 Guidry, Jr, Marcus 23 Villa Rica, GA
8 1739 Armstrong, Nathan 21 Pompton Lakes, N
Section 2 Timed Finals
2 286 Christian, Dylan 22 Newark, OH
3 1224 Raudabaugh, Joseph 22 Ellicott City, M
4 645 Henry, Will 21 Park City, UT
5 184 Brown, Saxon 22 Simpsonville, SC
6 1062 Griffin, Matthew 21 Haverhill, MA
7 1521 Teeples, Isaac 22 Kennewick, WA
8 735 Joseph, Mateo 21 Temecula, CA
9 47 Anderson, Andrew 21 Noblesville, IN
Section 3 Timed Finals
2 318 Jackson, Christian 21 Fredericksburg,
3 688 Piotrowski, Cole 21 Sarasota, FL
4 1787 Welch, Charlie 21 Denver, CO
5 705 Rodriguez-King, Michael 22 Staten Island, N
6 1756 Thompson, Clifton 21 Golden, CO
7 1480 Kingery, Julian 22 Portland, OR
8 1778 Muhammad, Maddon 21 Charlotte, NC
9 932 Jemison, Xavier 22 Mclean, VA
Section 4 Timed Finals
2 1658 Stock, Charles 22 Westfield, NJ
3 709 Jackson, Alec 22 McDonough, GA
4 1397 Smallwood, Darius 21 Pottstown, PA
5 1106 Brown, Miles 21 Novi, MI
6 974 Gartner, Caleb 21 Falmouth, MA
7 341 Orr, Jake 21 Draper, UT
8 1601 Kisker, James 22 Basking Ridge, N
9 931 Mason, Adam 21 Manvel, TX
Section 5 Timed Finals
1 284 Cherry, Reed 21 Littleton, MA
2 1591 Plummer, Myles 22 Scotch Plains, N
3 695 Mestler, Vincent 21 Eugene, OR
4 481 Farrell, Ryan 21 Cheshire, CT
5 1347 Kipyego, Darius 21 Warwick, RI
6 78 Austin, Samuel 21 Winter Springs,
7 1656 Klingler, Austin 21 West Jordan, UT
8 594 Jennings, Matthew 21 Killingworth, CT
9 440 Reilly, Marcus 24 Northbridge, MA
Event 8 Girls 800 Meter Run Championship
===============================================================================
Saturday 7/3/2021 - 5:25 PM
Natl+Hayward: 1:59.51 6/1/2013 Mary Cain, Bronxville, NY
Meet: 2:02.76 6/16/2007 Chanelle Price, Easton, PA
Freshman: 2:02.40 7/30/1974 Robin Campbell, Eastern, Washington, DC
Sophomore: 2:02.26 6/24/2021 Sophia Gorriaran, Moses Brown,Prov,RI
Junior: 1:59.51 6/1/2013 Mary Cain, Bronxville, NY
Senior: 2:00.07 7/24/1982 Kim Gallagher, Upp Dbln, Ft.Wash PA
Name Year School
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
2 358 Cramer, Madeline 22 La Jolla, CA
3 161 Bowe, Caroline 21 Midlothian, VA
4 756 Kennedy, Samira 23 San Carlos, CA
5 157 Bossong, Victoria 21 Cumberland Fores
6 1305 Bergman, Iris 21 Concord, MA
7 125 Birney, Olivia 22 West Simsbury, C
8 350 Hollis, Peyton 24 Maplewood, NJ
Section 2 Timed Finals
2 465 Kwiatkowski, Kat 22 Bellaire, TX
3 174 Higgins, Maelynn 23 Broomfield, CO
4 949 McPhail, Cadyn 23 Birmingham, AL
5 1668 Erzen, Ainsley 22 Des Moines, IA
6 792 Matarese, Ellaney 21 la canada, CA
7 167 Boyle, Hannah 23 Liverpool, NY
8 407 Grant, Isis 23 Tyrone, GA
9 1392 Sigerud, Katie 22 Phoenix, AZ
Section 3 Timed Finals
1 631 Hassman, Waverly 23 Coppell, TX
2 1476 Johnson, Cha'iel 23 Miami Gardens, F
3 714 Jallow, Sanu 22 Charlotte, NC
4 408 Grissom, Gabriella 22 Fayetteville, GA
5 1240 James, Taylor 21 Erie, CO
6 1183 Trusty, Micah 22 Philadephia, PA
7 1540 Tolbert, Lauren 22 Belmont, NC
8 826 Clark, Makayla 22 Lee's Summit, MO
9 484 Cooper, Kylie 22 Hardy, VA
Event 9 Boys 1 Mile Run Championship
===============================================================================
Saturday 7/3/2021 - 6:45 PM
Natl+Hayward: 3:53.43 5/27/2001 Alan Webb, S Lakes, Reston, VA
Meet: 4:02.01 6/14/1997 Sharif Karie, West Springfield, VA
Freshman: 4:12.22 5/30/2015 Cole Johnson, Rockford, MI
Freshman: 4:09.38 6/8/2013 Eli Krahn (m), Stillwater, MN
Sophomore: 4:01.34 8/15/2020 Rheinhart Harrison, Neese,Ponte Vedra,FL
Junior: 3:59.0h 6/15/1964 Jim Ryun, East, Wichita, KS
Senior: 3:53.43 5/27/2001 Alan Webb, South Lakes, Reston, VA
Name Year School
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 941 McDonnell, Declan 21 Bryn Mawr, PA
2 1272 Gannon, Trey 21 Bala Cynwyd, PA
3 629 Hartley, Brody 23 Walla Walla, WA
4 1344 Sanchez, Rodolfo 21 Jersey City, NJ
5 399 Dingman, Jack 21 Mooresville, NC
6 607 Beverly, Walker 22 West Hartford, C
7 272 Wright, Alex 21 Liberty Lake, WA
8 1162 Patterson, Tyler 21 Brunswick, ME
9 1600 Barna, Jackson 22 Basking Ridge, N
10 973 Austen, Cooper 22 Concord, MA
11 569 Greene, Benjamin 21 Falmouth, ME
Section 2 Timed Finals
1 123 Bianchi, Mateo 21 Laguna beach, CA
2 520 Munson, Zack 23 Bellingham, WA
3 567 Schneider, William 23 Seattle, WA
4 391 Korsmo, Sean 21 Bismarck, ND
5 438 Opsahl, Simon 21 Redlands, CA
6 172 DeAngelo, Nate 21 Bristol, CT
7 1403 Smith, Matthew 21 Leesburg, VA
8 1383 Rogers, Jeffery 22 Sherwood, OR
9 533 Georges, Wilson 22 Bartonville, IL
10 637 Hayes, Getachew 22 Albany, NY
11 952 Medina, Josh 21 Alamosa, CO
12 1606 Vavro, Skyler 21 Lyndora, PA
Section 3 Timed Finals
1 783 Fitzgerald, Ignatius 21 Missoula, MT
2 1580 Brosnan, Shane 22 Scotch Plains, N
3 1341 Klanke, Edwin 21 Jersey City, NJ
4 747 Karas, Owen 21 Columbus, OH
5 1394 Singleton, CJ 22 Butler, PA
6 770 Rakitis, Kyle 22 Franklinville, N
7 196 Burns, Connor 23 Ashland, MO
8 1488 Steury, Izaiah 22 Angola, IN
9 1334 Langon, Marco 22 Raritan, NJ
10 385 Perez, Diego 21 Davis, CA
11 742 Kain, Jeremy 22 Scotts Valley, C
12 1174 Reeburgh, Bryce 22 Golden, CO
Section 4 Timed Finals
1 1232 Bergen, Zane 22 Longmont, CO
2 584 Grotenhuis, Cael 21 Slinger, WI
3 565 Gorze, Tyrone 23 Central Point, O
4 1660 McLaughlin, Colin 21 Stamford, CT
5 1376 Shelton, Sully 21 Marietta, GA
6 81 Martin, Jack 22 Avon, CT
7 1713 Green, Nathan 21 Boise, ID
8 117 Bendtsen, Nicholas 21 Wolcott, CT
9 1214 Puffer, Aidan 22 Manchester, CT
10 1378 Sherry, Gavin 22 West Hartford, C
11 114 Donahue, James 22 Reading, MA
12 335 Kilbarger-Stumpff, Reese 22 Columbus, IN
Event 10 Girls 1 Mile Run Championship
===============================================================================
Saturday 7/3/2021 - 6:20 PM
Natl, Meet: 4:33.87 6/17/2018 Katelyn Tuohy, N Rockland,Thiells,NY
Hayward Fld: 4:39.84 5/29/2015 Ryen Frazier, Ravenscroft,Raleigh,NC
Freshman: 4:41.80 6/2/2017 Lexy Halladay, Mt View,Meridian,ID
Sophomore: 4:33.87 6/17/2018 Katelyn Tuohy, N Rockland, Thiells,NY
Junior: 4:37.91 6/12/2015 Christina Aragon, Billings, MT
Senior: 4:35.24 5/16/1982 Polly Plummer, University, Irvine, CA
Name Year School
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 1254 Vieth, Stella 22 Boulder, CO
2 470 Everett, Amelia 23 Newton, MA
3 655 Malecek, Amalia 21 Onalaska, WI
4 298 Jankowich, Caroline 23 Providence, RI
5 423 Blair, Samantha 22 Eagle, CO
6 1074 Daniels, Claire 22 New Milford, CT
7 1504 Strong, Katherine 22 McLean, VA
8 761 Bush, Emily 24 Saratoga Springs
9 1060 Costantino, Alexandria 21 Haverhill, MA
10 1335 DeSousa, Cate 23 Oceanport, NJ
11 1791 Pribramsky, Elliot 22 Vail, CO
Section 2 Timed Finals
1 273 Chamberlain, Riley 22 Loomis, CA
2 657 Malecek, Lydia 21 Onalaska, WI
3 563 Gordon, Ava 22 Leesburg, VA
4 886 Armitage, Kaylie 21 Exeter, RI
5 1248 Prok, Mia 24 Boulder, CO
6 1216 Putman, Kate 23 Cicero, NY
7 1562 Stutzman, Emma 23 Arvada, CO
8 938 McConnell, Cameron 22 Aurora, CO
9 360 Crytser, Alli 23 Mechanicsville,
10 782 Brooks, Sage 21 Missoula, MT
11 765 Kurto, Ella 22 Ballston Spa, NY
Section 3 Timed Finals
1 155 Borsheim, Ella 22 Tacoma, WA
2 1217 Gorriaran, Sophia 23 Providence, RI
3 1673 Wiley, Addison 22 Huntington, IN
4 464 Engelhardt, Sadie 25 Ventura, CA
5 1156 Parekh, Ava 22 Chicago, IL
6 455 Appleton, Margot 21 Mattapoisett, MA
7 308 Cochran, Mia 22 Coraopolis, PA
8 1653 Wennersten, Camryn 22 Ridgewood, NJ
9 1252 Shults, Madison 23 Lafayette, CO
10 265 Gonzales, Anastacia 22 Boerne, TX
11 382 David-Smith, Julia 21 Issaquah, WA
12 457 Shea, Ellie 24 Belmont, MA
Event 11 Boys 2 Mile Run Championship
===============================================================================
Saturday 7/3/2021 - 4:45 PM
Natl+Hayward: 8:29.46 6/4/2011 Lukas Verzbicas, Sanburg,Orland Pakr,IL
Meet: 8:34.40 6/20/2008 German Fernandez, Riverbank, CA
Freshman: 8:53.98 6/13/2009 Lukas Verzbicas, LincolnWay,New Lenox,IL
Sophomore: 8:49.46 6/8/2018 Cole Sprout, Valor Chr,Highl Rnch,CO
Junior: 8:29.46 6/4/2011 Lukas Verzbicas, Sandburg,Orld Pk,IL
Senior: 8:34.40 6/20/2008 German Fernandez, Riverbank, CA
Name Year School
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 1535 Thornton-Sherman, Evan 22 Waterford, VT
2 199 Bush, Ryan 22 Saratoga Springs
3 437 Mapes, Liam 21 Redlands, CA
4 1377 Sherry, Callum 22 West Hartford, C
5 1242 Montera, Ryan 21 Broomfield, CO
6 1474 Seger, Logan 22 Overland Park, K
7 58 Athay, Luke 24 Idaho Falls, ID
8 1238 Hendershot, Joey 22 Longmont, CO
9 1654 Werner, Spencer 22 lake forest, IL
10 1130 Orr, Quinton 21 Humboldt, IA
11 1353 Taylor, Levi 22 Vista, CA
12 1677 Williams, Jeremy 22 Lapeer, MI
13 436 Hornung, Matt 21 Yucaipa, CA
14 750 Kelke, Jack 22 Bruce Twp, MI
Section 2 Timed Finals
1 900 Watts, Jackson 21 Slaughters, KY
2 1683 Wilson, Micah 22 St Charles, IL
3 306 Cobb, Zander 21 Washington, MI
4 1471 Hazen, Tommy 21 Overland Park, K
5 88 Baca, Alexander 21 Gunnison, CO
6 1237 Haug, Lukas 21 Boulder, CO
7 1479 Girardet, Max 22 Happy Valley, OR
8 60 Hussein, Abdiaziz 21 Portland, OR
9 1356 Sarney, Kyle 21 North Easton, MA
10 1741 Ehlers, Gavin 22 Quogue, NY
11 1537 Thumann, Joseph 21 Sterling, MA
12 1379 Crabtree, James 22 Sherwood, OR
13 988 Miller, Luke 21 Jenkintown, PA
14 402 Donnelly, Patrick 21 Alexandria, VA
Section 3 Timed Finals
1 401 Donahue, David 21 Wellesley Hills,
2 1031 Mueller, Nathan 21 Adel, IA
3 1149 Carney, Sean 21 Hilliard, OH
4 261 Bowers, Corey 21 Cedar Springs, M
5 1249 Rauba, Grayden 21 Longmont, CO
6 1245 Overberg, James 21 Westminster, CO
7 899 Mader, Alex 22 San Francisco, C
8 383 Ayers, Zachary 22 Davis, CA
9 1214 Puffer, Aidan 22 Manchester, CT
10 884 Hester, Nolan 21 Louisville, KY
11 584 Grotenhuis, Cael 21 Slinger, WI
12 117 Bendtsen, Nicholas 21 Wolcott, CT
13 1563 Truchon, Joshua 21 West Allis, WI
Event 12 Girls 2 Mile Run Championship
===============================================================================
Saturday 7/3/2021 - 4:00 PM
National: 9:51.35 6/17/2017 Brie Oakley, Grandview,Aurora,CO
National: 9:47.88 5/11/2018 Katelyn Tuohy(m), N Rockland,Thiells,NY
Meet: 9:54.22 6/17/2011 Aisling Cuffe, Cornwall, NY
Freshman: 10:04.73 6/17/2017 London Culbreath, North,McKinney,TX
Sophomore: 9:55.05 6/21/2014 Hannah Debalsi, Staples,Westport,CT
Sophomore: 9:47.88 5/11/2018 Katelyn Tuohy(m), N Rockland,Thiells,NY
Junior: 10:00.44 6/18/2016 Nevada Mareno, Leesville Rd,Raleigh,NC
Name Year School
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 997 Mitchell, Sarah 22 Cary, NC
2 661 Hocker-Singh, Anjali 24 Leawood, KS
3 26 Abrego, Sofia 22 Porter Ranch, CA
4 797 LaCreta, Kaylee 21 New Hartford, NY
5 1325 Rolly, Thais 23 McLean, VA
6 788 Kulik, Sidnie 21 Plymouth, MA
7 1433 Michels, Lindsay 21 South Pasadena,
8 475 Fahys, Reese 23 East Greenwich,
9 578 Noble, Mari 21 Old Greenwich, C
10 784 May, Kensey 22 Missoula, MT
11 9 Dalton, Mary Bonner 24 Charlotte, NC
12 1177 Perez, Miliana 22 Clovis, CA
Section 2 Timed Finals
1 455 Appleton, Margot 21 Mattapoisett, MA
2 886 Armitage, Kaylie 21 Exeter, RI
3 164 Bower, Sierra 21 Carbondale, CO
4 761 Bush, Emily 24 Saratoga Springs
5 1320 Roemer, Isabella 22 Chanhassen, MN
6 457 Shea, Ellie 24 Belmont, MA
7 1236 Fulkerson, Lucca 21 Longmont, CO
8 308 Cochran, Mia 22 Coraopolis, PA
9 656 Malecek, Kora 21 Onalaska, WI
10 871 Lorsbach, Miranda 22 Montclair, NJ
11 765 Kurto, Ella 22 Ballston Spa, NY
Event 13 Boys 5000 Meter Run Championship
===============================================================================
Saturday 7/3/2021 - 10:30 AM
National: 13:37.91 7/31/2004 Galen Rupp, Cent Cath,Portland,OR
Meet: 14:11.61 6/14/2013 Jake Leingang, Bismarck, ND
Hayward Fld: 13:44.70 6/22/2001 Dathan Ritzenhein, Rockford, MI
Freshman: 14:47.66 4/18/2019 Aidan Puffer, Manchester, CT
Sophomore: 14:02.33 4/21/2011 Edward Cheserek, St Bnedcts, Newark,NJ
Junior: 14:11.2h 6/29/1979 John Zishka, Lancaster, OH
Senior: 13:37.91 7/31/2004 Galen Rupp, Cent Cath, Portland, OR
Name Year School
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 509 Forrest, Josh 21 Collingswood, NJ
2 582 Groff, Aidan 21 Cherry Hill, NJ
3 1516 Taylor, Luke 22 Rockville, VA
4 638 Hayes, Justin 21 Cary, NC
5 397 DeSousa, Christopher 21 Oceanport, NJ
6 1323 Rojas-Betanzos, Ruben 22 Katy, TX
7 1391 Shute, Brady 21 Woodbury, NJ
8 834 Hess, Jacob 22 West Milton, PA
9 267 Parra, Franco 24 San Antonio, TX
10 1675 Williams, Connor 22 Crested Butte, C
11 362 Cuestas, Jonah 21 Rochester, NY
12 941 McDonnell, Declan 21 Bryn Mawr, PA
13 154 Nitzsche, Jayan 21 Austin, TX
14 1687 Witvliet, Luke 21 Grandville, MI
15 755 Kempton, Brycen 21 Post Falls, ID
16 268 Parra, Marcelo 24 San Antonio, TX
17 204 Cahill, Will 21 Lexington, KY
18 532 Genisio, Gavin 24 Benton, IL
19 1355 Sanchez, Kevin 23 Austin, TX
Section 2 Timed Finals
1 354 Cox, Aidan 23 Northwood, NH
2 520 Munson, Zack 23 Bellingham, WA
3 271 Wilfong, Foster 21 Fair Oaks Ranch,
4 1390 Shorten, Jackson 22 loveland, CO
5 1481 Shipsey, Wes 23 Portland, OR
6 194 Burke, Eamon 22 Wallingford, CT
7 636 Reynolds, Evan 21 West Greenwich,
8 1683 Wilson, Micah 22 St Charles, IL
9 1251 Saia, Simon 21 Niwot, CO
10 403 Draper, Brennan 24 Parker, CO
11 1394 Singleton, CJ 22 Butler, PA
12 415 Tikhe, Arnav 21 Herndon, VA
13 565 Gorze, Tyrone 23 Central Point, O
14 1212 Ptack, James 21 Green Brook, NJ
15 1574 Tuohy-Gaydos, Grahm 21 Lakewood, CO
16 1053 McNatt, Kyler 22 Needham, MA
17 1120 Oberai, Varun 21 Exeter, NH
18 315 Coleman, WalterJake 21 Scarsdale, NY
Event 14 Girls 5000 Meter Run Championship
===============================================================================
Saturday 7/3/2021 - 9:30 AM
National: 15:45.46 6/8/2013 Mary Cain, Bronxville, NY
Meet: 15:55.94 6/14/2013 Wesley Frazier, Ravenscroft,Ralgh,NC
Hayward Fld: 16:29.92 6/24/2011 Kayla Beattie, Woodstock, IL
Freshman: 16:34.7h 1979 Kim Gallagher, Three Tuns JHS,M Gl,PA
Sophomore: 16:16.20 6/15/2019 Sydney Masciarelli, Mar Prep,Thompson,CT
Junior: 15:45.46 6/8/2013 Mary Cain, Bronxville, NY
Senior: 15:48.91 7/22/2010 Emily Sisson, Parkway Cn,Chstrfield,MO
Name Year School
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 1246 Parks, Sierra 22 Longmont, CO
2 963 Michaud, Grace 21 Southington, CT
3 1231 Beasley, Allison 21 Westminster, CO
4 147 Hesler, Delaney 22 Steep Falls, ME
5 285 Chesnut, Ella 22 Houma, LA
6 948 McKenney, Hope 22 Mechanicsburg, P
7 811 Lashley, Molly 22 Millville, MA
8 1664 White, Gabrielle 24 Hamden, CT
9 632 Hausman, Lindsay 23 Summit, NJ
10 1475 St.Germain, Rachel 22 Somers, CT
11 516 Fulbright, Aspen 22 Pueblo, CO
12 1667 Wieland, Natalie 22 Rescue, CA
13 559 Goeson, Tiani 22 Apple valley, CA
14 46 Andersen, Karina 21 Rocklin, CA
15 1243 Mraz, Mia 22 Broomfield, CO
16 53 Archer, Claire 22 Seattle, WA
17 269 Pisano, Gia 21 San Antonio, TX
18 1486 Steidle, Sophie 21 Collingswood, NJ
Section 2 Timed Finals
1 1735 McNatt, Anna 23 Sacramento, CA
2 134 Bloom, Lani 22 Ithaca, MI
3 1175 Peck, Danielle 22 San Antonio, TX
4 1075 Kelleher, Sydney 23 New Milford, CT
5 100 Bauer, Caroline 22 Williamsburg, VA
6 719 Jess, Eva 21 El Paso, TX
7 457 Shea, Ellie 24 Belmont, MA
8 1277 Richman, Charlotte 22 Portland, OR
9 198 Burror, Sierra 21 Bishop, CA
10 120 Bernard, Brynn 24 Boonville, NY
11 1651 Wells, Caroline 22 Winter Springs,
12 620 Sanderson, Katherine 22 West Hartford, C
13 699 Altieri, Kathryn 21 Staten Island, N
14 1076 Sweeney, Madelaine 22 New Milford, CT
15 353 Cox, Addison 21 Northwood, NH
16 1546 Tolson, Rylee 22 Munith, MI
17 455 Appleton, Margot 21 Mattapoisett, MA
18 304 Coats, Rose 23 Brooklyn NY, NY
19 733 Jones, Emma 22 Weddington, NC
20 611 Holmes, Nora 22 West Hartford, C
Event 19 Boys 2000 Meter Steeplechase Championship
===============================================================================
Saturday 7/3/2021 - 3:00 PM
National: 5:40.72 6/16/2021 Nathan Mountain, St Xavier,Cincinnati,OH
Meet: 5:41.67 6/14/2014 Bailey Roth, Coronado,Co Sprgs,CO
Hayward Fld: 5:59.38 4/14/2018 Shane Henderson, South,Cheyenne,WY
Freshman: 6:08.46 2005 Taylor Morgan, Cent Cath,Portland, OR
Sophomore: 6:01.47 6/13/2009 Connor Martin, Westfield, IN
Junior: 5:45.20 7/10/2013 Bailey Roth, Coronado, Co Spr,CO
Senior: 5:40.72 6/16/2021 Nathan Mountain, St Xavier,Cincinnati,OH
Name Year School
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 55 Sakalares, Will 22 Rogers, AR
2 56 Welch, Dawson 23 Springdale, AR
3 471 Bobish, Chalen 21 Middletown, NY
4 1115 Royston, Robert 22 Nyack, NY
5 472 Struk, Steven 21 Port Jervis, NY
6 814 Lawrence, Mike 21 Arcadia, OK
7 1114 Co-Mided, Calvin 22 Nyack, NY
8 911 Conniff, Brendan 22 Manhasset, NY
9 262 Cekuta, Austin 21 Fishkill, NY
10 943 McGowan, Jake 21 Liverpool, NY
11 1544 Stoeffler, Luke 22 Tolland, CT
12 615 Niranjan, Amruth 21 West Hartford, C
13 1757 Puhalla, Jacob 23 Moon Twp, PA
14 1178 Persampieri, Matt 21 Auburn, NY
15 926 Martisus, Brady 21 Essex Junction,
16 492 Fleming, Jack 21 Cincinnati, OH
Section 2 Timed Finals
1 850 Lind, Sebastian 21 Edmonton, AB
2 1167 Pavan, Justin 21 Youngstown, NY
3 1374 Pavelec, Daniel 21 Albany, NY
4 640 Haynes, Hunter 21 San Antonio, TX
5 135 Davis, Nathan 22 East Greenbush,
6 146 Bonesteel, Noah 21 Averill Park, NY
7 1256 Johnson, James 21 Burlington, MA
8 241 Cartwright, Ryan 21 Liverpool, NY
9 1348 Kipyego, Devan 23 Warwick, RI
10 266 Martinez, Chris 21 Boerne, TX
11 912 O'Neill, Daniel 21 Manhasset, NY
12 540 Gibbons, Patrick 22 Sherman, CT
13 1370 Sendek, Jack 21 Briarcliff Manor
14 1160 Patete, Logan 21 Cedar Park, TX
15 495 Fogarty, Andy 21 Saranac Lake, NY
Section 3 Timed Finals
1 678 Hoover, Wyatt 22 Floresville, TX
2 1541 Cayward, Jackson 21 Tolland, CT
3 320 Bogdan, Matthew 21 Howell, NJ
4 1401 Smith, Jared 21 Chittenango, NY
5 828 Carlton, Billy 23 Decatur, GA
6 212 Canero, Charles 21 Staatsburg, NY
7 1606 Vavro, Skyler 21 Lyndora, PA
8 1640 Waterton, Evan 22 Forestburgh, NY
9 511 Franjieh, Julian 22 Niskayuna, NY
10 1330 Ruder, Kaelen 21 Fairport, NY
11 496 Fogarty, Peter 21 Saranac Lake, NY
12 89 Balazs, Benjamin 22 portland, OR
13 400 DiStefano, Brendan 22 Ridgefield, CT
14 54 McMurtrey, Noah 21 Bentonville, AR
15 500 Sullivan, Eamonn 21 Wappingers Falls
Event 20 Girls 2000 Meter Steeplechase Championship
===============================================================================
Saturday 7/3/2021 - 2:35 PM
National: 6:25.35 6/19/2021 Sydney Masciarelli, Marianapolis,Thmpsn,CT
Meet: 6:33.61 6/15/2019 Taylor Ewert, Beavercreek, OH
Hayward Fld: 7:10.91 4/14/2018 Halle Jenkins, Camas, OR
Freshman: 6:41.26 7/1/2015 Rylee Bowen, Sonoma Acad,Sta R,CA
Sophomore: 6:37.27 7/10/2011 Amy-Eloise Neale, GlacierPeak,Snohomish,WA
Junior: 6:29.08 5/4/2019 Sarah Trainor, Roosevelt,Hyde Pk,NY
Senior: 6:25.35 6/19/2021 Sydney Masciarelli, Marianapolis,Thmpsn,CT
Name Year School
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 703 Leonard, Meghan 22 Staten Island, N
2 112 Satterlee, Elizabeth 22 Beaverton, OR
3 1359 Schmidt, Kayla 21 Williamsville, N
4 583 Grossman, Katie 21 Delmar, NY
5 1372 Seubert, Hannah 22 Eugene, OR
6 160 Bouse, Kate 21 Eugene, OR
7 1051 Napoleon, Angelina 23 Allegany, NY
8 441 Edinger, Kaitlyn 23 Tully, NY
9 585 Grubb, Mallory 22 Amherst, NY
10 1371 Serapilio, Madison 21 West Henrietta,
11 1090 Kane, Karsyn 21 State College, P
12 1148 Palomo, Ayanna 21 Librerty Hill, T
13 1777 Klaus, Juane 22 Chilliwack, BC
Section 2 Timed Finals
1 93 Baloga, Karrilynn 23 New Windsor, NY
2 1216 Putman, Kate 23 Cicero, NY
3 700 Comerford, Giavanna 21 Staten Island, N
4 263 Bettencourt, Lauren 21 San Antonio, TX
5 360 Crytser, Alli 23 Mechanicsville,
6 930 Masciarelli, Sydney 21 Northbridge, MA
7 1223 Rauber, Brooke 21 Homer, NY
8 1475 St.Germain, Rachel 22 Somers, CT
9 684 Ielfield, Hannah 21 Glenfield, NY
10 768 Wheeler, Sheridan 23 Saratoga Springs
11 1489 Stevenson, Addison 21 Fulshear, TX
12 763 Hart, Alycia 24 Wilton, NY
Event 39 Boys 1600 Sprint Medley Championship
===============================================================================
Saturday 7/3/2021 - 2:15 PM
National: 3:19.58 3/27/2009 New Bern, New Bern, NC
F Greene, M Sparks,Andrew Hendrix,Anthony Hendrix
Meet: 3:20.25 6/17/2017 Oak Park, Oak Park, MI
D James,K Clark,Bryce Pickett,Cameron Cooper
Hayward Fld: 3:30.48 4/16/2016 Poly, Long Beach, CA
Ian Issa,Jaylan Bradley,Jacobi Hardy,Chris Hall
School
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
3 Commack Tc-Ny 'A'
1) #1764 Spahn, Aidan 21 2) #1763 Johnson, Jeremiah 21
3) #1761 Costa, Jason 21 4) #1762 DiFava, Giancarlo 23
4 Lexington Elite Tc-Ma 'A'
1) #838 Atkins, Ryan 21 2) #846 Murphy, Alexander 21
3) #843 Lee, Joshua 22 4) #840 Eberle, Evan 22
5 Beacon Tc-Ny 'A'
1) #105 Manente, Edward 22 2) #106 Migliore, Salvatore 22
3) #107 Reinke, Henry 24 4) #104 Cader, Zachary 21
6 Motor City Tc-Mi 'A'
1) #1015 Blackwell, Jaydin 22 2) #1017 Cross, Glenie 22
3) #1018 Flake, Josh 22 4) #1016 Cooper, Camerie 21
7 Hall Tc-Ct 'A'
1) #612 Lizardi, Isaiah 21 2) #618 Rodman, Max 21
3) #622 York, Jonathan 24 4) #619 Ruffo, Tobias 22
8 Haddam-Killingworth Tc-Ct 'A'
1) #592 Cavrell, Kevin 22 2) #593 Cozean, Max 21
3) #595 Kowal, John 21 4) #597 Sweeney, Eamon 21
9 Portsmouth Tc-Ri 'A'
1) #1196 Fahrney, Colby 22 2) #1194 Bielawa, Sam 21
3) #1198 Maedke, John 22 4) #1197 Kluth, Kaden 22
Section 2 Timed Finals
2 Lions Tc-Dc 'A'
1) #856 Brown, Marcus 23 2) #858 Harbor, Nyckoles 22
3) #860 Temoney, Reece 22 4) #863 Williams, Jalen 22
3 Greenwich Tc-Ct 'A'
1) #579 Nye, Zane 21 2) #572 Bianchi, Gianluca 23
3) #580 O'Donnell, Andrew 22 4) #577 Jelinek, Zachary 22
4 Danbury Tc-Ct 'A'
1) #370 Gersten, Scott 22 2) #373 Santos, Luka 21
3) #372 Rosales, Carlos 21 4) #371 Kwarteng, Gabriel 21
5 Stow-Munroe Falls Tc-Oh 'A'
1) #1495 Barry, Joe 21 2) #1499 Preston, Xavier 22
3) #1501 Turner, Bryce 22 4) #1497 Macura, Seth 21
6 Saint Peter's Prep Tc-Nj 'A'
1) #1342 Ledgister, Fitzroy 22 2) #1345 Slade, Samuel 22
3) #1343 Morrone, Joseph 21 4) #1341 Klanke, Edwin 21
7 Milford Mill Tc-Md 'A'
1) #986 Staats, Shavar 21 2) #987 Wigfield, Breeze 21
3) #983 Miller, Marquis 21 4) #985 Otusajo, Korede 22
8 Cathedral Phantoms Elite-CA 'A'
1) #247 Beckom, Devon 23 2) #253 Onwaeze, Ekene 22
3) #254 Orendain, Gustavo 21 4) #249 Granillo, Bryce 21
9 Novi Tc-Mi 'A'
1) #1110 Muratra, Issa 21 2) #1109 Leland, Jack 21
3) #1108 Gupta, Mihir 22 4) #1106 Brown, Miles 21
Event 40 Girls 1600 Sprint Medley Championship
===============================================================================
Saturday 7/3/2021 - 1:55 PM
Natl, Meet: 3:47.65 6/20/2015 Rush-Henrietta, Henrietta, NY
L Thomas, T Thompson, C Watson, S Watson 2:03.08
Hayward Fld: 4:09.22 4/18/2015 Summit, Bend, OR
H Cochran,E Stevenson,Keely Gordon,Kara Meeuwsen
School
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
4 Union Catholic Tc-Nj 'B'
1) #1590 Okunonke, Ashlee 22 2) #1579 Bonn, Alexandra 23
3) #1597 Williams, Morgan 21 4) #1582 Gibson, Leilani 24
5 Knights Tc-Ia 'A'
1) #779 Johnson, Maggie 24 2) #781 McConnell, Alaina 22
3) #778 Jennings, Morgan 22 4) #777 Fitzpatrick, Laney 21
6 Guilderland Tc-Ny 'A'
1) #589 Scanlan, Kate 22 2) #588 Novak, Willow 22
3) #587 Barnhart, Kendall 24 4) #590 Vellekoop, Alexandria 21
7 Charlotte Country Day Tc-Nc 'A'
1) #280 Putman, Kaia 21 2) #278 Miller, Azariah 22
3) #279 Pignetti, Addison 21 4) #277 Maynard, Anna 22
8 Island Express Tc-Ny 'A'
1) #702 LaMarca, Ava 23 2) #701 Ferrer, Alepha 22
3) #704 Olah, Angelina 22 4) #698 Aguilera, Kristen 23
Section 2 Timed Finals
4 La Canada Tc-Ca 'A'
1) #1800 Phillips, Artis 2) #794 McKenzie, Arielle 24
3) #793 Matarese, Katelyn 24 4) #792 Matarese, Ellaney 21
5 Union Catholic Tc-Nj 'A'
1) #1584 Gould, Leah 24 2) #1595 Thompson, Ajanae 23
3) #1592 Pray-Brown, Asydiah 22 4) #1586 Gunsiorowski, Kaleigh 23
6 Motor City Tc-Mi 'A'
1) #1028 Waldron, Nonah 23 2) #1026 Roundtree, Morgan 24
3) #1025 Roundtree, Jada 21 4) #1022 King, Kylee 24
7 Colts Neck Tc-Nj 'A'
1) #321 Jacoutot, Kylie 23 2) #323 Marcinkiewicz, Isabella 22
3) #330 Suhocki, Grace 21 4) #329 Shapiro, Lilly 22
8 Real Training Tc-Co 'A'
1) #1234 Douillard, Gigi 21 2) #1233 Carroll, Kathryn 22
3) #1254 Vieth, Stella 22 4) #1241 Madine, Kendall 24
Event 41 Boys Distance Medley Championship
===============================================================================
Saturday 7/3/2021 - 12:00 PM
Natl, Meet: 9:49.78 6/17/2001 South Lakes, Reston, VA
Richard Smith, J Smyser,Kanda Karmo,Alan Webb
Hayward Fld: 10:14.46 4/15/2017 Henry M Jackson, Mill Creek, OR
A Garcia,S Vega-Harris,Chrstn Kim,Matthew Watkins
School
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 Lewisburg Tc-Pa 'A'
1) #837 Perrone, Gianluca 21 2) #836 Koconis, James 21
3) #835 Hess, Thomas 23 4) #833 Bailey, Calvin 21
2 Tolland Tc-Ct 'A'
1) #1541 Cayward, Jackson 21 2) #1543 Robertson, Cole 23
3) #1542 Linton, Noah 21 4) #1545 Viera, Steven 21
3 Union Catholic Tc-Nj 'A'
1) #1591 Plummer, Myles 22 2) #1583 Givan, Nick 22
3) #1585 Granizo, Matt 21 4) #1580 Brosnan, Shane 22
4 Ridgefield Tc-Ct 'A'
1) #1279 Carcich, Liam 21 2) #1283 Markos, Amit 21
3) #1286 Mickool, Benjamin 22 4) #1282 King, Charlie 21
5 Germantown Friends Tc-Pa 'A'
1) #538 Lynam, Bobby 21 2) #535 Butler, Sam 22
3) #537 Goldberg, Matthew 21 4) #539 Previdi, Willy 21
6 Warrior Project Tc-Nc 'A'
1) #1625 Townshend, Caden 23 2) #1623 Fridrich, Tom 21
3) #1622 Durham, Krystopher 21 4) #1624 Larson, Wesley 21
7 Real Training Tc-Co 'A'
1) #1249 Rauba, Grayden 21 2) #1253 Stade, Nicholas 22
3) #1255 Volf, Curtis 21 4) #1232 Bergen, Zane 22
8 Lsa Tc-Ri 'A'
1) #894 Thibodeau, Adam 22 2) #892 Domingo, Jackson 21
3) #887 Bishop, Lachlan 22 4) #893 McLoughlin, Jack 21
9 Los Angeles Cubs Tc-Ca 'A'
1) #872 Bissell, Dylan 22 2) #873 Castain, Nick 22
3) #874 Lavery, Harrison 23 4) #876 Vadgama, Arjun 21
10 Ridgewood Tc-Nj 'A'
1) #1295 McCutcheon, Quinn 21 2) #1296 McKenna, Ryan 21
3) #1292 Boogaert, Jay 21 4) #1293 Fortunato, Sean 22
11 East Valley Tc-Ca 'A'
1) #438 Opsahl, Simon 21 2) #435 Ford, Corey 22
3) #437 Mapes, Liam 21 4) #436 Hornung, Matt 21
12 Valley Project Tc-Nj 'A'
1) #1603 Pinto, Will 21 2) #1604 Roberts, Luke 21
3) #1601 Kisker, James 22 4) #1600 Barna, Jackson 22
13 Hall Tc-Ct 'A'
1) #617 Robinson, Thomas 21 2) #612 Lizardi, Isaiah 21
3) #619 Ruffo, Tobias 22 4) #607 Beverly, Walker 22
14 Plainsboro Tc-Nj 'A'
1) #1189 Chen, Jeffrey 22 2) #1191 Sharma, Sagar 22
3) #1192 Shrivastava, Yesh 21 4) #1190 Makker, Nikhil 22
15 Middlesex Tc-Ma 'A'
1) #974 Gartner, Caleb 21 2) #976 Mylon, Lucas 23
3) #975 Hadden, Mac 21 4) #973 Austen, Cooper 22
Event 42 Girls Distance Medley Championship
===============================================================================
Saturday 7/3/2021 - 11:30 AM
Natl, Meet: 11:22.23 6/18/2011 Harvard-Westlake, North Hollywood, CA
Amy Weissenbach,KC Cord,Lauren Hansson,Cami Chapus
Hayward Fld: 11:54.19 4/19/2014 Camas, Camas, OR
A Pudlikzke,Jordan Davis,M Woodson,Alexa Efraimson
School
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 Haddonfield Rc-Nj 'A'
1) #599 Colflesh, Allison 21 2) #606 Weiner, Payton 21
3) #600 Colflesh, Lindsay 21 4) #604 Naticchia, Sarah 21
2 Colts Neck Tc-Nj 'A'
1) #332 Wilmot, Ava 23 2) #321 Jacoutot, Kylie 23
3) #327 Petschauer, Olivia 23 4) #329 Shapiro, Lilly 22
3 Glastonbury Tc-Ct 'A'
1) #548 Caron, Jacqueline 23 2) #554 Smith, Emma 21
3) #550 Gattinella, Ava 24 4) #552 MacElhiney, Casey 21
4 Ridgewood Tc-Nj 'A'
1) #1297 Policano, Sarah 21 2) #1294 Grace, Olivia 22
3) #1298 Rabolli, Lucia 22 4) #1300 Tretola, AnnaMarie 22
5 La Canada Tc-Ca 'A'
1) #794 McKenzie, Arielle 24 2) #795 Mispagel, Catherine 23
3) #793 Matarese, Katelyn 24 4) #792 Matarese, Ellaney 21
6 Jserra Tc-Ca-Sjc 'A'
1) #1772 Snodgrass, Anastasia 23 2) #1768 Barmettler, Hanna 23
3) #1769 Gallegos, Ashlee 22 4) #1770 Jeanneret, Georgia 24
7 Kinetic Tc-Ny 'A'
1) #761 Bush, Emily 24 2) #763 Hart, Alycia 24
3) #764 Hart, Mackenzie 22 4) #765 Kurto, Ella 22
8 Forest Park Rc-Or 'A'
1) #506 Rehn, Emily 22 2) #502 Cook, Ellie 22
3) #504 Kane, Sarah 23 4) #505 Novy-Hildesley, Eva 23
9 Purple Tc-Mi 'A'
1) #10 Baugh, Cookie 22 2) #17 Sanok-Dufallo, Sylvia 24
3) #13 Forsyth, Sarah 22 4) #12 Forsyth, Rachel 24
10 Real Training Tc-Co 'A'
1) #1252 Shults, Madison 23 2) #1244 Northrup, Kimora 23
3) #1240 James, Taylor 21 4) #1248 Prok, Mia 24
11 Kinetic Tc-Ny 'B'
1) #760 Belisle, Anya 24 2) #762 Duchaussee, Genevieve 24
3) #766 McBain, Sadie 22 4) #768 Wheeler, Sheridan 23
12 Charlotte Country Day Tc-Nc 'A'
1) #275 Cone, Kasey 24 2) #277 Maynard, Anna 22
3) #279 Pignetti, Addison 21 4) #281 Shaw, Harper 22
Event 68 Heptathlon: #5 Women Long Jump Heptathlon
===============================================================================
Saturday 7/3/2021 - 2:00 PM
Name Year School
===============================================================================
Flight 1 Finals
1 432 Cincotta, Anna 21 Palm Harbor, FL
2 865 Littlewood, Catherine 23 Mesa, AZ
3 1206 Schuller, Skyler 23 Coppell, TX
4 4 Gero-Holt, JaiCieonna 25 seattle, WA
5 1525 Norman, DeShanae 22 Portland, OR
6 759 Powers, Hollan 21 Franklin, TN
7 356 Craig, Bryanna 22 Lubbock, TX
8 186 Bruce, Eva 22 Tucson, AZ
9 3 Conklin, Olivia 22 Renton, WA
10 757 Bullock, Gianna 21 Mt Juliet, TN
11 1792 Fleming, Catherine 22 Wesley Chapel, F
12 1721 Zinter, Shaina 22 White Bear Lake,
13 1599 Usher, Adrienne 22 pasadena, CA
14 1483 Belibi, Fabiola 22 Cherry Hills Vil
15 424 Pedigo, Ariel 21 Baton Rouge, LA
16 1089 Dobson, Elise 22 Nolensville, TN
17 758 Galloway, Sophie 21 Calvert City, KY
Event 68 Heptathlon: #6 Women Javelin Throw Heptathlon
===============================================================================
Saturday 7/3/2021 - 4:00 PM
Name Year School
===============================================================================
Flight 1 Finals
1 3 Conklin, Olivia 22 Renton, WA
2 1483 Belibi, Fabiola 22 Cherry Hills Vil
3 1525 Norman, DeShanae 22 Portland, OR
4 1089 Dobson, Elise 22 Nolensville, TN
5 757 Bullock, Gianna 21 Mt Juliet, TN
6 424 Pedigo, Ariel 21 Baton Rouge, LA
7 758 Galloway, Sophie 21 Calvert City, KY
8 1206 Schuller, Skyler 23 Coppell, TX
9 1792 Fleming, Catherine 22 Wesley Chapel, F
10 356 Craig, Bryanna 22 Lubbock, TX
11 1721 Zinter, Shaina 22 White Bear Lake,
12 865 Littlewood, Catherine 23 Mesa, AZ
13 4 Gero-Holt, JaiCieonna 25 seattle, WA
14 432 Cincotta, Anna 21 Palm Harbor, FL
15 1599 Usher, Adrienne 22 pasadena, CA
16 186 Bruce, Eva 22 Tucson, AZ
17 759 Powers, Hollan 21 Franklin, TN
Event 68 Heptathlon: #7 Women 800 Meter Run Heptathlon
===============================================================================
Saturday 7/3/2021 - 5:50 PM
Name Year School
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 1089 Dobson, Elise 22 Nolensville, TN
2 1599 Usher, Adrienne 22 pasadena, CA
3 1206 Schuller, Skyler 23 Coppell, TX
4 432 Cincotta, Anna 21 Palm Harbor, FL
5 757 Bullock, Gianna 21 Mt Juliet, TN
6 4 Gero-Holt, JaiCieonna 25 seattle, WA
7 1792 Fleming, Catherine 22 Wesley Chapel, F
8 865 Littlewood, Catherine 23 Mesa, AZ
9 3 Conklin, Olivia 22 Renton, WA
10 424 Pedigo, Ariel 21 Baton Rouge, LA
11 356 Craig, Bryanna 22 Lubbock, TX
12 1721 Zinter, Shaina 22 White Bear Lake,
13 1483 Belibi, Fabiola 22 Cherry Hills Vil
14 759 Powers, Hollan 21 Franklin, TN
15 1525 Norman, DeShanae 22 Portland, OR
16 758 Galloway, Sophie 21 Calvert City, KY
17 186 Bruce, Eva 22 Tucson, AZ
Event 407 Boys 800 Meter Run Tri-State
===============================================================================
Saturday 7/3/2021 - 1:40 PM
Name Year School
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 351 O'Neil, Tommy 22 Canby, OR
2 683 Ibarra, Alec 23 Poulsbo, WA
3 1187 Piper, Tucker 23 Salem, OR
4 713 Jacobsen, Sam 22 Bellevue, WA
5 95 Barran, Alexander 21 Bellevue, WA
6 91 Balazs, Patrik 21 portland, OR
7 390 Delacruz, Evan 21 Gresham, OR
8 386 Davis, Tyler 22 West Linn, OR
9 1184 Pierson, Ian 22 Boring, OR
10 518 Law, Kiefer 22 Bellingham, WA
11 1642 Waugh, Parker 22 Boring, OR
12 1790 Archer, Isaiah 21 Bremerton, WA
Event 408 Girls 800 Meter Run Tri-State
===============================================================================
Saturday 7/3/2021 - 1:25 PM
Massachusetts athletes are running as guests and are not
eligible for placing or medals
Name Year School
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 1753 Runnels, Lauren 22 Beaverton, OR
2 1063 McLean, Lucy 25 Ipswich, MA
3 1779 Lee, Hannah 23 Gig Harbor, WA
4 776 Pyeatt, Riley 22 Sequim, WA
5 1760 Heino, Zoe 22 Tigard, OR
6 25 Abbott, Sara 23 Salem, OR
7 1737 Simonds, Finleigh 23 Haverhill, MA
8 1688 Wolf, Claudia 22 Redmond, WA
9 1752 Cosgrove, Erin 23 Beaverton, OR
10 1736 Brent, Alexandra 22 Haverhill, MA
11 1368 Simmonds, Olivia 23 Gig Harbor, WA
Event 412 Girls 2 Mile Run Tri-State
===============================================================================
Saturday 7/3/2021 - 4:00 PM
Contested with Championship 2 Mile at 4:00pm and scored
separately
Name Year School
===============================================================================
Section 1 Timed Finals
1 1277 Richman, Charlotte 22 Portland, OR